http://isfahanlift.ir/sites/isfahanfair.ir/isfahanlift.ir/contents/pms_item/4533_itemText.htmlstring(7236) "

نشست خبری نهمین نمایشگاه آسانسور، پله برقى، صنايع و تجهيزات وابسته با حضور رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، معاون سازمان صنعت و معدن، رییس سندیکای آسانسور و پله برقی اصفهان، رییس اتحادیه ژنراتور و موتورهای برقی، مسوولان اداره استاندارد  و مدیرعامل شرکت نمایشگاه های استان اصفهان برگزار شد و پس از آن مسوولان با چیدن روبان، نمایشگاه را به صورت رسمی افتتاح کردند.

به گزارش واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان در این جلسه گفت: آسانسورهایی که توسط شرکت های دارای تأییدیه طراحی و مونتاژ باشند، قطعاً از سوی شرکت های دارای صلاحیت تولید شده اند.

اسرافیل احمدیه تأکید کرد: با بازرسی های ادواری که توسط کارشناسان انجام می شود، این شرکت ها موظف هستند استانداردهای خود را به روز کنند. همچنین در این بازرسی ها عیوب احتمالی به شرکت مونتاژ و طراح اعلام می شود.

رییس سندیکای آسانسور و پله برقی اصفهان نیز گفت: مردم باید خرابی آسانسور را از استاندارد نبودن آن تفکیک کنند. چرا که این دو مقوله کاملاً جداست و هر محصول استانداردی گاهی خراب و نیازمند تعمیر می شود اما این خرابی دلیل بر استاندارد نبودن آن محصول نیست.

کریم فعال تأکید کرد: در مرحله ساخت و تأیید فنی آسانسور، بیش از 90 درصد ایرادهای منجر به حادثه با رعایت استانداردهای فنی برطرف می شود و مابقی ایرادها نیز با تعمیر در مرحله استفاده، قابل حل است.

وی اعلام داشت: انعقاد قرارداد نگهداری پس از مرحله نصب آسانسور بسیار لازم است در حالی که بسیاری از مدیر ساختمان ها به آن پایبند نیستند و این قرارداد را تمدید نمی کنند. به همین دلیل آسانسور با مشکل مواجه می شود. این در حالی است که شرکت مجاز، آسانسور را استاندارد تحویل داده است.

فعال، به طرح بازرسی ادواری استاندارد اشاره کرد و گفت: در این طرح آسانسورها یک سال پس از استفاده و به صورت سالیانه مورد بازدید فنی قرار خواهند گرفت که این طرح به زودی آغاز خواهد شد.

وی اعلام کرد: سندیکای آسانسور هر ساله در این نمایشگاه شرکت می کند تا از این طریق فهرست شرکت های مورد تأیید را به اطلاع مردم برساند.

همچنین رییس اتحادیه ژنراتور و موتورهای برقی اصفهان گفت: استان اصفهان اولین استانی است که برای رسته آسانسور و پله برقی، اتحادیه تشکیل داد و در حال حاضر 113 شرکت مجاز تحت پوشش این اتحادیه قرار دارند.

عباسعلی بصیرت با بیان این که اتحادیه و سندیکای آسانسور در اصفهان دو نهاد هستند که در کنار هم فعالیت می کنند و وظایف بین آن ها تقسیم شده است، افزود: در حال حاضر گواهی طراحی و مونتاژ شرکت ها با توجه به آیین نامه ها و دستور العمل های به روز شده صادر می شود.

وی اصلی ترین مشکل مردم در خصوص آسانسور را خرید از شرکت های بدون مجوز اعلام کرد و گفت: هر شرکتی که دارای پروانه کسب باشد قابل اطمینان است زیرا اگر پروانه کسب داشته باشد، قطعاً گواهی طراحی و مونتاژ سازمان صنعت و معدن را نیز دارد.

وی با اشاره به این که البته معضل فعالیت شرکت های غیرمجاز در اصفهان تا حد زیادی کنترل شده است، ادامه داد: در حال حاضر اکثر شکایت هایی که از شرکت ها می شود به ناآگاهی مردم در این خصوص بر می گردد چرا که در اکثر موارد، کارفرما بدون تحقیق با یک شرکت قرارداد بسته است.

همچنین مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان از بازدید ویژه مدیر و مشاور پروژه نمایشگاه بزرگ اصفهان از این نمایشگاه برای انتخاب پیمانکار آسانسور و پله برقی این پروژه خبر داد.

رسول محققیان اعلام کرد: این پروژه در این مرحله به دو آسانسور سه توقف با ظرفیت 16 نفر و دو رمپ ورودی به طول 24 متر نیاز دارد که مسوولان پروژه مذاکرت فنی را در این نمایشگاه انجام خواهند داد و از شرکت های معتبر رزومه دریافت خواهند کرد.

وی ادامه داد: قرارداد و تصمیم نهایی تا هفته آینده صورت خواهد گرفت.

نهمین نمایشگاه آسانسور، پله برقى، صنايع و تجهيزات وابسته در اصفهان با حضور 55 شرکت از 10 تا 13 شهریور طی ساعت بازدید 16 تا 22 در محل نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان واقع در پل شهرستان دایر است. این شرکت ها از استان های اصفهان و تهران در 5000 مترمربع فضا به ارایه آخرین محصولات، خدمات و دستاوردهای خود می پردازند.

 

"