You don't have javascript enabled. Good luck with that.

زمان باقی مانده تا شروع نمایشگاه

با وجود توليد داخل/ قطعات آسانسور از ديگر كشورها وارد مي شود

مدیر فنی شرکت "کهکشان سیستم رو" یکی از مشارکت کنندگان هفتمین نمایشگاه اختصاصی آسانسور، پله برقی، صنایع و تجهیزات وابسته گفت: آشنایی گنگی که مردم با صنعت آسانسور دارند، باعث ایجاد ترس در آنها شده است. در صورتی که شاید حوادثی که در صنعت آسانسور رقم خورده است در برابر برخی از صنایع دیگر ناچیز باشد.

مدیر فنی شرکت "کهکشان سیستم رو" یکی از مشارکت کنندگان هفتمین نمایشگاه اختصاصی آسانسور، پله برقی، صنایع و تجهیزات وابسته گفت: آشنایی گنگی که مردم با صنعت آسانسور دارند، باعث ایجاد ترس در آنها شده است. در صورتی که شاید حوادثی که در صنعت آسانسور رقم خورده است در برابر برخی از صنایع دیگر ناچیز باشد.

امین کاظمی، در گفت‌وگو با خبرنگار واحد رسانه شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان اظهار کرد: نمایشگاه صنعت آسانسور از اولین دوره برگزاری خود تا به امروز رو به پیشرفت بوده و از لحاظ کمی، کیفی و ساختاری رشد داشته است.

وی افزود: امسال شاهد تبلیغات بهتر و بیشتری در سطح شهر هستیم اما متأسفانه بازدید از نمایشگاه در ایام محرم، یک کار متفرقه محسوب می شود.

کاظمی در مورد اهمیت برگزاری نمایشگاه صنعت آسانسور گفت: مردم آشنایی گنگی با صنعت آسانسور دارند و از طریق نمایشگاه خواهند توانست با خدمات این صنعت، مشکلات و ویژگی های آن آشنا شوند.

وی تصریح کرد: متأسفانه مردم کشور ما مطالعات خیلی کمی دارند در صورتی که برخی از نگرانی ها با آگاهی و مطالعه برطرف می شود. اداره استاندارد نظارت کاملی بر صنعت آسانسور دارد و اگر از سازمان آتش‌نشانی آمار گرفته شود، خواهیم فهمید سوانح این صنعت بسیار پایین‌تر از دیگر صنایع است.  

کاظمی با بیان اینکه کیفیت در صنعت آسانسور نسبت به گذشته بسیار رشد داشته است، ادامه داد: 6 سال است که قوانین استاندارد در مورد تمام قطعات آسانسور و مجریان آن اعمال می‌شود و خوشبختانه اداره استاندارد در این زمینه به روز است. از طرف دیگر از آن جا که 60 درصد قطعات آسانسور از خارج از کشور وارد می‌شود، دست‌اندرکاران این صنعت خواه ناخواه به سمت اعمال آخرین استانداردها کشیده می‌شوند.

وی در مورد علت واردات 60 درصدی قطعات آسانسور به ایران گفت: این بیشتر به مسوولان برمی‌گردد که چرا حتی با وجود تولید قطعات آسانسور در ایران، مشابه آن را وارد می‌کنند. باید گفت محصولات ایرانی در مقایسه با نمونه خارجی خود از کیفیت بالاتری برخوردارند. 

می توانیم تمام قطعات را در اصفهان تولید کنیم

یکی دیگر از مشارکت کنندگان این نمایشگاه نیز گفت: استاندارد نباید در ظاهر باشد بلکه باید کیفیت محصول نهایی هدف قرار داده شود.

مدیر عامل شرکت ارچین صنعت اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار واحد رسانه شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، اظهار کرد: در نمایشگاه صنعت آسانسور بیشتر مونتاژکارها و واردکننده‌ها شرکت دارند و کمتر تولید کننده‌ای در آن حاضر است و این بدین معنا است که تولیدکننده ما یا فعالیت و تولید جدیدی انجام نداده‌ و یا حمایت نشده‌ و آن قدر ضعیف عمل کرده که نتوانسته است در نمایشگاه حضور یابد.

مجید هارونی گفت: به غرفه سندیکای آسانسور در همین نمایشگاه مراجعه و خودم را یک تولیدکننده معرفی کردم، اما آنها خیلی عادی به من یک فرم دادند و گفتند با شما تماس خواهیم گرفت. ارچین صنعت اصفهان اولین شرکت اصفهانی است که "گاورنر" ساخته است، اما آیا سندیکای آسانسور اصفهان این موضوع را می‌داند؟

مدیر عامل شرکت ارچین صنعت اصفهان با بیان اینکه انتظار می رود تولیدکنندگان بیش از این ها مورد حمایت قرار گیرند، افزود: استاندارد نباید ظاهری باشد و نباید اندازه سوله و قفسه‌بندی مانع تولید شود.

هارونی تصریح کرد: طولانی شدن برخی مراحل اداری برای تولیدکنندگان آزاردهنده است. مثلاً دریافت علامت تجاری محصول، ماه ها طول می کشد که این اتفاق و سایر موانع باعث می‌شود، تولیدکنندگان از چرخه تولید باز بمانند.  

مدیر عامل شرکت ارچین صنعت اصفهان افزود: ما به عنوان یک تولیدکننده این آمادگی را داریم که در صورت حمایت،  کل قطعات آسانسور را در داخل استان تولید کنیم.  

وی به عنوان اولین تولیدکننده "کفشک‌های فلزی" در ایران تصریح کرد: اگر تسهیلات لازم را در اختیار داشتیم می‌توانستیم تنوع محصولات تولیدی خود را افزایش داده و به تبع آن کارآفرینی کنیم.  

وی در پاسخ به این سؤال که آیا ممکن است تولیدکنندگان نوپا به دلیل عدم حمایت از ادامه فعالیت باز بمانند، گفت: این امکان وجود دارد. به عنوان مثال مجموعه ما در اوج تحریم‌های اقتصادی مجبور به فسخ قرارداد و پرداخت جریمه شد، اما از حرکت باز نماندیم و همچنان به کار خود ادامه دادیم، در صورتی که ممکن است همه تولیدکنندگان این مقاومت را نداشته باشند.  

لازم به ذکر است هفتمین نمایشگاه اختصاصی آسانسور، پله های برقی، صنایع و تجهیزات وابسته 7 تا 10 آبان ماه در محل نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان واقع در پل شهرستان دایر بود.